Urząd Miejski w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Ankieta dla potencjalnych najemców mieszkań w Orzyszu

Spółka SIM KZN - Warmia i Mazury planuje wybudować w Orzyszu przy ul. Ełckiej 32 mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności po co najmniej 15 latach.
Lokalizacja - mapka
Lokalizacja - mapka
Widok 1
Widok 1
widok 2
widok 2
Widok 3
Widok 3
Widok 4
Widok 4
Ankieta
Ankieta

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to Spółki z udziałem Skarbu Państwa reprezentowanego przez Krajowy Zasób Nieruchomości, których zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanej cenie czynszu aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe Polaków. Projekt wspierają środki finansowe zarządzane przez Ministra Funduszy i Rozwoju Regionalnego, do którego Gmina po najbliższej Sesji Rady Miasta zawnioskuje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa o kwotę 3,731,158.00 zł, stanowiącą 19% wartości inwestycji.

Opracowana dla inwestycji w Orzyszu koncepcja architektoniczno-budowlana zakłada budowę mieszkań w większości dedykowanym rodzicom z dziećmi (w tym rodziny wychowujące dziecko z niepełnosprawnością) ale także z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych oraz osób starszych. Budynek będzie miał trzy kondygnacje oraz dwie klatki schodowej, obie wyposażone w windę. Do każdego mieszkania będzie przynależna komórka lokatorska i miejsce parkingowe.

Warunkiem koniecznym aby móc skorzystać z tej oferty będą zarobki dające zdolność czynszową (powyżej kwalifikującej do skorzystania z mieszkania socjalnego ale może być poniżej zdolności kredytowa do komercyjnego zakupu nieruchomości). Opcjonalne nabycie własności lokalu będzie określane w umowie z każdym przyszłym wynajmującym, mogą obejmować 3 elementy: partycypację (tzw. wkład własny), ratę doliczaną do czynszu (jak w leasingu), lub wykup po okresie umówionego wynajmu.

Szczegóły (w tym wysokość opłat i możliwość skorzystania z dopłat) są uzależnione od indywidualnych warunków rodzinnych, finansowych oraz zdrowotnych. Osoby zainteresowane kontaktem ze strony SIM zapraszamy do wypełnienia przygotowanej ankiety - wypełnienie ankiety nie jest zobowiązujące ani nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku.

Ankiety w formie papierowej znajdują się w: Urzędzie Miejskim w Orzyszu, Miejsko – Gminnym Ośrodku Zdrowia w Orzyszu, w sklepie Warmia – Mięso i Wędliny, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Polanie Kultury – Centrum Biblioteczno – Kulturalnym.

Wypełnione ankiety w formie papierowej można dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Orzyszu – pok. 214.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

https://forms.gle/fYkD2GAAmM4paFFh9

Data powstania: wtorek, 22 lis 2022 07:33
Data opublikowania: wtorek, 22 lis 2022 07:38
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 2 sty 2023 10:49
Opublikował(a): Katarzyna Owczarek
Zaakceptował(a): Katarzyna Owczarek
Artykuł był czytany: 178 razy