Urząd Miejski w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Zaproszenie do konkursu

Konkurs Barwy Wolontariatu
Podziękuj swojemu wolontariuszowi !

Po raz ósmy Sieć Centrów Wolontariatu ogłosiła konkurs Barwy Wolontariatu.
Jest okazją, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na codzień współpracują z wieloma środowiskami i osobami prawatnymi.
Nominowani do konkursu mogą być pojedyńczy wolontariusze, grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne.

Zgłoszenia do Konkursu należy nadsyłać do dnia 20 listopada 2008 br.

Mogą ich dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.

Do konkursu można nominować wolontariuszy, którzy swoją aktywność podejmują w dowolnym obszarze życia społecznego.

Zależy nam aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, tych którzy pomagają np. w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach specjalistycznych dzieci niepełnosprawnych, ochotników, którzy pomagają w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielaja porad prawnych, jak i tych którzy na co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

Zapraszamy szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, szpitale, urzędy i wiele, wiele innych. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie również środowisko biznesu. Zapraszamy firmy aby nominowały swoich wolontariuszy – pracowników podejmujących działania społeczne w ramach wolontariatu pracowniczego.

Ubiegłoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Kapituła konkursu wybrała laureatów, którzy zostali zaprezentowani w czasie uroczystej Gali Wolontariatu, transmitowanej w Programie 2 TVP.
Honorowy Patronat nad Galą Wolontariatu objął Prezydent RP Lech Kaczyński.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy do wzięcia udziału w konkursie.wypełnione wnioski można przesłać listem lub pocztą elektroniczną na adres:

Regionalne Centrum Wolontariatu

ul. Związku Jaszczurczego 17

82-300 Elbląg

e-mail: elblag@wolontariat.org.pl


Data powstania: poniedziałek, 10 lis 2008 10:04
Data opublikowania: poniedziałek, 17 lis 2008 12:51
Data przejścia do archiwum: piątek, 21 lis 2008 13:17
Opublikował(a): Barbara Konopka
Zaakceptował(a): Jadwiga Gryncewicz
Artykuł był czytany: 1514 razy